Wałbrzych: certyfikat dla szpitala

Autor: Wiadomości Wałbrzyskie/Rynek Zdrowia • • 19 maja 2009 11:04

Specjalistyczny Szpital im dra Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu otrzymał certyfikat akredytacji potwierdzający wysoką jakość świadczonych usług medycznych.

Jak podają Wiadomości Wałbrzyskie szpital dołączył do grupy 82 placówek na terenie całej Polski, które otrzymały certyfikat akredytacji. W województwie dolnośląskim jest to szósty szpital z tego typu certyfikatem. - Sukces, jakim bez wątpienia jest certyfikat akredytacyjny, nie byłby możliwy bez zaangażowania całego personelu. Dlatego dziękuję wszystkim pracownikom naszego szpitala - mówi Roman Szełemej, dyrektor Specjalistycznego Szpitala im. dra Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu.

Certyfikat przyznaje Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia w Krakowie. Właśnie akredytacja jest wyznacznikiem wysokiej jakości świadczonych usług. - Wymagania stawiane przez standardy akredytacyjne wałbrzyski szpital spełnił w 88 proc. Biorąc pod uwagę fakt, że przystąpił do tego procesu po raz pierwszy, jest to bardzo wysoka ocena - wyjaśnia Jerzy Hennig, dyrektor CMJ.

Oceniano: zarządzanie, opiekę nad pacjentem, przestrzeganie jego praw oraz szereg innych bardzo istotnych elementów mających bezpośredni wpływ na jakość usług i bezpieczeństwo pacjenta. - Szpitale mające certyfikat uznaje się za placówki bezpieczne, w których prowadzona jest analiza zdarzeń niepożądanymi - dodaje Hennig.

Jak zapewnia dyrekcja akredytacja świadczy o komforcie i równym dostępie do świadczeń dla pacjentów. - Akredytacja jest dowodem na to, że udało nam się osiągnąć wysoką jakość świadczeń i honoruje nas jako szpital bezpieczny, który gwarantuje każdemu pacjentowi równy dostęp do świadczeń, w komfortowych warunkach - tłumaczy Roman Szełemej.

Szpital otrzymał również certyfikat poświadczający zgodność Systemu Zarządzania Jakością z normą ISO 9001:2000.

- Pierwszym punktem w normie ISO 9001:2000 jest orientacja na klienta. Można więc śmiało stwierdzić, że wałbrzyski szpital oferuje swoim pacjentom usługi na najwyższym poziomie - mówi Piotr Furmanek, przedstawiciel jednostki certyfikującej IMQ S.A.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum