Wałbrzych. Prezydent miasta miał zarobić w miejscowym szpitalu ponad 400 tys. zł

Autor: oprac. MP • Źródło: PAP03 września 2021 14:10

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego skontroluje szpital w Wałbrzychu. W placówce pracuje prezydent miasta, lekarz Roman Szełemej, który - według mediów - miał w tym roku zarobić ponad 400 tys. zł.

Wałbrzych. Prezydent miasta miał zarobić w miejscowym szpitalu ponad 400 tys. zł
Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej pracuje także w miejscowym szpitalu. Fot. PTWP
  • Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego zarządził kontrolę w Specjalistycznym Szpitalu im. dra A. Sokołowskiego w Wałbrzychu
  • Chodzi o zarobki prezydenta miasta Wałbrzycha, który pracuje w miejscowym szpitalu
  • Według doniesień mediów, Roman Szełemej miał zarobić w tym roku ponad 400 tys. zł i to będąc zatrudnionym na ćwierć etatu

Ile zarobił prezydent Wałbrzycha pracując jednocześnie w szpitalu

O zarobkach prezydenta Wałbrzycha, który jest jednocześnie cenionym menedżerem ochrony zdrowia 1 września napisał "Super Express".

"Roman Szełemej oprócz zarządzania Wałbrzychem znajduje czas, aby dorobić w miejscowym Specjalistycznym Szpitalu im. dr A. Sokołowskiego. Od stycznia do lipca tego roku Szełemej dostał stamtąd 402 tys. zł, a dochód za sam tylko lipiec wynosi 109 tys. zł" - twierdzi SE.

"Jak informuje nas szpital, na tę ostatnią kwotę składa się m.in. wypłata, premie i nagroda jubileuszowa. Jej wysokość jest dla zwykłych ludzi również niewyobrażalna, bo wynosi ponad 82 tys. zł!" - pisał dziennik dodając, że prezydent zatrudniony jest na ćwierć etatu.

Sprawie przyjrzy się Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, który zarządził kontrolę w placówce. 

Szpital w Wałbrzychu. Kolejna kontrola urzędu marszałkowskiego

W przesłanym komunikacie rzecznik prasowy Dolnośląskiego Urzędu Marszałkowskiego Michał Nowakowski poinformował, że kontrola urzędu to reakcja na doniesienia ogólnopolskich mediów, według których zarobki prezydenta miasta w wałbrzyskim szpitalu wyniosły w skali bieżącego roku ponad 400 tysięcy złotych, a w samym lipcu ponad 100 tysięcy złotych.

Jak wyjaśnił, kontrola będzie przeprowadzona zarówno w zakresie poziomu wynagrodzenia prezydenta Wałbrzycha jak i piastowanych przez niego stanowisk w placówce. 

- Zwróci uwagę również na zgodność wymiaru czasu pracy prezydenta Wałbrzycha z ewidencją czasu pracy na zajmowanych stanowiskach oraz jego pokrycia z zapisami w dokumentacji medycznej pacjentów, którym były udzielane przez Pana Romana Szełemeja świadczenia medyczne"- zapowiedział rzecznik.

Kontrolą objęty zostanie okres od 1 stycznia do 31 sierpnia 2021 roku.

Zarząd województw zaniepokojony

W komunikacie przypomniano też, że urząd marszałkowski prowadzi już w wałbrzyskim szpitalu wojewódzkim kontrolę obejmującą realizację procedur gospodarki produktami leczniczymi (lekami opioidowymi i psychotropowymi, których stwierdzono braki), a także wieloobszarowy audyt obejmujący:

  • zamówienia publiczne,
  • finanse i księgowość,
  • wynagrodzenia i sprawy kadrowe,
  • systemy informatyczne i zarządzanie jakością w ochronie zdrowia.

- Zarząd Województwa Dolnośląskiego jest zaniepokojony informacjami, które obiegły opinię publiczną. Kwestie związane z działalnością zarządczą odwołanej w sierpniu br. dyrektor Szpitala im. A. Sokołowskiego w Wałbrzychu Pani Marioli Dudziak oraz wysokością zarobków zatrudnionego w Szpitalu Pana Prezydenta Wałbrzycha Romana Szełemeja zostaną wyjaśnione - dodano w komunikacie.

O wynikach kontroli oraz audytu urząd poinformuje po ich zakończeniu. 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum