×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Wadowice: szpital jest w trudnej sytuacji, zamknie oddział zakaźny

Autor: Gazeta Krakowska/Rynek Zdrowia29 listopada 2017 09:00

Szpital Powiatowy im. Jana Pawła II w Wadowicach znalazł się w trudnej sytuacji finansowej. Z tego powodu, placówka od nowego roku zlikwiduje oddział obserwacyjno-zakaźny, który nie spełnia warunków MZ w zakresie odpowiedniej liczby pomieszczeń i urządzeń.

Wadowice: szpital jest w trudnej sytuacji, zamknie oddział zakaźny
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak podaje Gazeta Krakowska, nawet gdyby znalazły się pieniądze na remont, to NFZ nie będzie już finansował działalności placówki w tym zakresie, bowiem została ona włączona do tzw. I poziomu systemu szpitalnego co oznacza, że nie podejmie się świadczenia usług z zakresu leczenia chorób zakaźnych.

Krzysztof Harpula, zastępca dyrektora wadowickiego szpitala wyjaśnia, że decyzję o zamknięciu oddziału zakaźnego trzeba było podjąć, bo budynek jest w tragicznym stanie, a szpital nie ma pieniędzy, by go wyremontować.

W piątek (24 listopada), podczas sesji rady powiatu, prosił samorząd o zgodę na likwidację oddziału. 17 radnych z koalicji rządzącej powiatem (PiS i PSL) zagłosowało za likwidacją, 7 radnych z opozycji było przeciw, a jeden wstrzymał się od głosu.

W wadowickim szpitalu zlikwidowano też dwie poradnie: dermatologiczną i reumatologiczną, bo brakowało specjalistów do ich prowadzenia. 

Więcej: www.gazetakrakowska.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze