Wadowice: są długi, jest nagroda

Autor: dziennikpolski24.pl/Rynek Zdrowia • • 24 czerwca 2014 09:34

Choć Szpital Powiatowy w Wadowicach (Małopolskie) tonie w długach, jego szefowa dostała nagrodę - informuje Dziennik Polski i zauważa, że długi są większe niż wartość całego majątku lecznicy.

Zadłużenie Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wadowicach sięga już prawie 19,5 mln zł. To więcej niż wartość majątku własnego placówki (fundusz założycielski i zapasowy, czyli wyposażenie, leki itd.) Gdyby teraz nagle wszyscy wierzyciele chcieli odebrać swoje pieniądze, szpital musiałby sprzedać wszystko, co posiada, i dołożyć jeszcze dwa mln, aby wyjść na zero.

Jednakże Starostwo Powiatowe, do którego należy zarząd nad szpitalem, przekonuje, że sytuacja jest opanowana i z roku na rok placówka radzi sobie coraz lepiej. Marta Królik, wicestarosta wadowicki, wylicza, że w 2010 straty wyniosły sześć mln złotych, a już rok później, kiedy fotel dyrektora objęła rządząca do dziś Urszula Lasa, sięgnęły zaledwie trzech mln.

- W sytuacji, w jakiej znalazł się szpital, taka nagroda jest nie na miejscu. Pieniądze mogły zostać wydane na zaległe wynagrodzenia dla tych, którzy zarabiają w szpitalu grosze - uważa radny Bartosz Kaliński z Wadowic, który był przeciwko dodatkowej gratyfikacji dla dyrektorki.

Więcej: www.dziennikpolski24.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum