Wadowice: przychodnie specjalistyczne bez lekarzy

Autor: Dziennik Polski/Rynek Zdrowia • • 13 czerwca 2016 14:12

Przyszpitalne przychodnie w Wadowicach (dermatologiczna i reumatologiczna) są zamknięte do odwołania. Lekarze, którzy tu do tej pory pracowali, złożyli wypowiedzenia. Nie ma chętnych na ich miejsce.

Wadowice: przychodnie specjalistyczne bez lekarzy. Fot.Fotolia

W Wadowicach nie można już korzystać z pomocy lekarzy z dwóch poradni przyszpitalnych: dermatologicznej i reumatologicznej. Pacjenci są odsyłani do Oświęcimia, Krakowa i Suchej Beskidzkiej. Wszystko dlatego, że nikt nie chce pracować za stawki proponowane przez szpital. Działalność poradni została zawieszona.

Szpital Powiatowy w Wadowicach, który jest poważnie zadłużony (ponad 20 mln zł), oszczędza na wszystkim - nie zaproponuje lekarzom specjalistom wyższych pensji. Nie chodzi tylko o pieniądze. Lekarze chętniej wybierają większe ośrodki, gdzie zawodowo mogą się rozwijać.

W Wadowicach specjalista w przychodni mógł zarobić na rękę ok. 2,5 tys. zł za kilka godzin w tygodniu. To o 1-2 tys. zł mniej, niż można zarobić na prywatnych praktykach w tym samym mieście.

Szpital w Wadowicach miał w planach utworzenie poradni kardiologicznej, której brakuję w regionie. Mimo że ma pomieszczenia i sprzęt, brakuje lekarza gotowego podjąć pracę.

Problemy z obsadą są też na oddziale ratunkowym wadowickiego szpitala. 

Więcej: www.dziennikpolski24.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum