Gazeta Krakowska/Rynek Zdrowia | 07-11-2017 20:28

Wadowice: nowy dyrektor szpitala

Nowym dyrektorem Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wadowicach została Beata Szafraniec. Przed nową dyrektor stoi trudne zadanie zarządcze; pokieruje zadłużonym szpitalem, w którym blisko stu pracowników w sądzie pracy walczy o należne im - jak twierdzą - dodatki do pensji.

Jak można przeczytać w notatce zamieszczonej na stronie starostwa, nowa dyrektor wadowickiej lecznicy "jest osobą zaangażowaną społecznie, otwartą na problemy innych, zwłaszcza dzieci. Jest też animatorką wielu przedsięwzięć o charakterze charytatywnym".

Jak zapewnia starostwo szpital "trafił więc w ręce troskliwej kobiety, która jest konkretna i kompetentna".

Beata Szafraniec posiada doświadczenie menedżerskie w zarządzaniu dużymi przedsiębiorstwami w sektorze medycznym oraz w sektorze górnictwa i budownictwa energetycznego. Jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego oraz podyplomowego Polsko-Austriackiego Studium Menadżerskiego "Nowoczesne zarządzanie firmą - zarządzanie marketingowe".

Nowa dyrektor objęła stanowisko po Józefie Budce, który przeszedł na emeryturę.

Przed nową dyrektor stanie zapewne konieczność wprowadzenia programu naprawczego opartego o audyt, który właśnie jest w trakcie przygotowywania. Sytuację zadłużonego szpitala komplikuje pozew jaki prawie 100 pracowników złożyło przeciwko pracodawcy, domagając się zaległych dodatków do pensji.

Więcej: www.gazetakrakowska.pl