Wadowice: nie będzie rozbudowy szpitala

Autor: Gazeta Krakowska/Rynek Zdrowia • • 25 marca 2010 20:00

Wadowiccy radni powiatowi zdecydowali, że nie będzie budowy 7-kondygnacyjnego pawilonu łóżkowego przy tamtejszym szpitalu.

Decyzja dla radnych była trudna, zwłaszcza, że na sesję przybyli licznie m.in. lekarze, pielęgniarki, przedstawiciele związków zawodowych. Wszystkie oczy były zwrócone na radnych, pewnie dlatego też ci postanowili usunąć z obrad rady uchwały dotyczące rozbudowy szpitala.

Zdaniem Krystyny Grzesiek, dyrektora szpitala ciągłe odwlekanie podjęcia konkretnych decyzji w sprawie budowy pawilonu, zakończy się tym, że w 2012 roku szpital nie będzie spełniał unijnych norm i szpital imienia Jana Pawła II w Wadowicach przestanie po prostu istnieć. Zdaniem wadowickiego białego personelu należy zacząć budować pawilon według projektu, który już jest gotowy od lipca ubiegłego roku.

– Tylko siedmiokondygnacyjny pawilon jest wstanie zapewnić mieszkańcom powiatu wadowickiego te usługi, które mają do tej pory. Jeżeli pawilon będzie mniejszy, to chorych będziemy przyjmować na zasadach selekcji, tylko kto będzie tę selekcję przeprowadzał? – pytał radnych ordynator chirurgii ogólnej Zygmunt Łabudziński.

Jeżeli w tym roku nie ruszy budowa szpitala, to w budżecie powiatu zostanie wolnych 9 milionów złotych, które radni zarezerwowali na ten cel w tegorocznej uchwale budżetowej.

Więcej na: www.gazetakrakowska.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum