×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Wadowice: jest plan naprawczy dla szpitala, nie wszyscy są "za"

Autor: Gazeta Krakowska/Rynek Zdrowia25 grudnia 2017 10:56Aktualizacja: 25 grudnia 2017 11:23

Wydobycie Szpitala Powiatowego w Wadowicach z kryzysu finansowego w ciągu dwóch lat, ale tylko pod warunkiem wprowadzenia drastycznych oszczędności, zakłada plan naprawczy. Zobowiązania finansowe szpitala wynoszą już 18,4 mln zł.

Wadowice: jest plan naprawczy dla szpitala, nie wszyscy są "za"
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Rada powiatu przyjęła przedstawiony przez dyrekcję szpitala w Wadowicach plan naprawczy szpitala. Jego realizacja może być jednak bardzo trudna ze względu na różnicę zdań na ten temat wśród samych radnych i personelu placówki.

Plan naprawczy przygotowała nowa dyrektor lecznicy Beata Szafraniec. Z przedstawionego przez nią raportu wynika, że sytuacja finansowania placówki jest krytyczna. Zobowiązania szpitala wynoszą już 18,4 mln zł - podaje Gazeta Krakowska.

Plan naprawczy skupia się na zwiększeniu realizacji dochodowych usług medycznych, otwarciu nowych poradni specjalistycznych, wykorzystaniu pustych pomieszczeń placówki i modernizacji sprzętu.

Zdaniem dyrektor szpital musi skoncentrować się na takich specjalizacjach, które mogą przynieść dodatkowe dochody: kardiologia, angiologia oraz urologia. Niewykluczone są też cięcia etatów i zwolnienia części pracowników, gdyż plan dyrekcji zakłada "analizę zatrudnienia personelu medycznego i niemedycznego".

Plan naprawczy już został skrytykowany na sesji rady powiatu. Za jego przyjęciem głosowało 16 radnych, przeciwko było 5, a 4 się wstrzymało. 

Wcześniej negatywnie oceniła plan komisja zdrowia. W powiecie rządzi koalicja PiS i PSL. Podczas sesji przeciwko wprowadzeniu planu naprawczego w formie proponowanej przez dyrekcję byli nawet członkowie koalicji z PSL: przewodniczący rady Jan Gębala i wicestarosta Andrzej Górecki - zauważa Gazeta Krakowska.

Więcej: www.gazetakrakowska.pl

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze