Wadowice: dyrektor szpitala doceniona finansowo

Autor: Dziennik Polski/Rynek Zdrowia • • 23 września 2013 09:54

Władze powiatu zdecydowały, że dyrektor szpitala w Wadowicach dostanie 10 tysięcy złotych nagrody. Nie wszyscy radni akceptują takie wydatki.

Wadowice: dyrektor szpitala doceniona finansowo
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jacek Jończyk, starosta powiatowy w uzasadnieniu swojej decyzji przyznał, że zadłużenie szpitala zmniejszyło się, a dyrektorka Urszula Lasa świetnie sobie radzi jak również poprawiła się opieka nad chorym.

Podkreślił również, że dyrektor placówki od momentu zatrudnienia nie miała takiej nagrody, podczas gdy inni pracownicy otrzymywali je w ostatnim roku.

Jak przekonuje starosta, pieniądze na nagrodę pochodzą z budżetu ZZOZ (wynosi on ok. 50 mln zł), czyli z tego, co dał Narodowy Fundusz Zdrowia, i starostwa to nie będzie nic kosztować.

Wynagrodzenia w jednostlach podległych starostwu są obserwowane przez radych. Stąd publiczna wymiana zdań na ten temat na łamach Dziennika Polskiego.

Radni i mieszkańcy powiatu przeciwni „wyrzucaniu pieniędzy” podkreślają, że pieniądze z NFZ przeznaczane są głównie na zakup leków i leczenie, a szpital wykonuje za nie tylko drobne remonty na starych oddziałach.

Więcej: www.dziennikpolski24.pl 


Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum