Wadowice: będzie protest ratowników medycznych

Autor: gazetakrakowska.pl/Rynek Zdrowia • • 16 marca 2016 10:08

Pracownicy pogotowia ratunkowego w Wadowicach planują na piątek (18 marca) protest. Chodzi o wynagrodzenia. W sierpniu dostaną wypłatę niższą ok. 600 zł, bez dodatku.

Wadowice: będzie protest ratowników medycznych. Fot. Archiwum

Zatrudnieni w wadowickim pogotowiu ratunkowym ratownicy walczą o ok. 600 złotych dodatku do pensji, który mają stracić od lipca. W piątek zamierzają wyjść na ulice miasta. Z transparentami pójdą pod budynek Starostwa Powiatowego w Wadowicach, gdzie będą domagać się powrotu do płacowych negocjacji.

Pracownicy pogotowia chcą, żeby starosta wadowicki zmusił dyrektora szpitala powiatowego do rozmów. Pracownicy pogotowia mówią, że są gorzej opłacani niż w innych szpitalach w regionie. Nie zadowalają ich podwyżki rzędu kilkunastu złotych. Średnio ratownik medyczny w Wadowicach ma ok. 1730 złotych brutto podstawowej pensji.

Ratownicy medyczni od lipca tego roku na mocy aneksu do umów stracą 30-procentowy dodatek do pensji podstawowej, tzw. pogotowiany. To około 600 złotych dla każdego, czyli dla ok. 100 osób. Dodatek ten zostanie zastąpiony przez inne, ale zdaniem pracowników pogotowia w taki sposób, że zarobią mniej.

Dyrektor szpitala wyjaśnia, że za dodatek pogotowiany od lipca ratownicy dostaną dodatek w wysokości 65 proc. stawki godzinowej za pracę w nocy i 45 proc. za niedziele i święta.

Więcej: www.gazetakrakowska.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum