Wąbrzeźno: zawieszono działanie interny, bo lekarze nie chcieli pracować w święta

Autor: pomorska.pl/Rynek Zdrowia • • 04 stycznia 2020 16:09

Jak informuje "Gazeta Pomorska", w Nowym Szpitalu w Wąbrzeźnie do 7 stycznia nie będzie lekarza na oddziale wewnętrznym. Pacjenci już od ok. dwóch tygodni są „odsyłani” do grudziądzkiego szpitala.

Fot. archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Do takiej sytuacji dochodzi już po raz drugi w ciągu dekady, gdy wąbrzeski szpital przejęła spółka. Kierowanie chorych do grudziądzkiego szpitala tworzy niemałe problemy. Trzeba dojechać, a nie każdy ma możliwości.

Jak mówi Marta Pióro, rzecznik szpitala, były trudności ze znalezieniem lekarza na okres międzyświąteczny. - Przykro nam z powodu tej sytuacji, ale nie udało się nam się znaleźć lekarzy gotowych do pracy na oddziale w okresie 21 grudnia - 6 stycznia - mówi „Pomorskiej”.

Rzecznik Marta Pióro dodaje, że z uwagi na niedobór lekarzy, a w szczególności internistów, szpitalowi trudno było znaleźć lekarza, który dyżurowałby w te dni w wąbrzeskim szpitalu.

- Pacjenci, którzy przebywali na oddziale wewnętrznym zostali wypisani. W żadnym przypadku nie było konieczności kontynuacji leczenia w innej placówce - mówi Marta Pióro.

Podkreśla, że przez cały ten czas pacjenci a zarazem mieszkańcy powiatu wąbrzeskiego mieli zapewnioną opiekę. - Pozostałe oddziały, nocna i świąteczna opieka zdrowotna oraz izba przyjęć funkcjonowały i pracują nadal bez zmian i są gotowe do udzielenia pacjentom wszelkiej możliwej pomocy - dodaje.

Marta Pióro podkreśla, że szpital w Wąbrzeźnie zapewnia transport szpitalny do odpowiedniej placówki wszystkim pacjentom, którzy wymagają hospitalizacji w oddziale chorób wewnętrznych.
Od wtorku (7 stycznia) oddział powinien być otwarty.

Więcej: pomorska.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum