Wąbrzeźno: pacjenci narzekają na kiepskie jedzenie w szpitalu

Autor: Gazeta Pomorska/Rynek Zdrowia • • 20 grudnia 2019 09:22

Wielu pacjentów Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego Nowego Szpitala w Wąbrzeźnie skarży się na smak potraw, ich wygląd oraz temperaturę, gdy już trafią na talerz. Filety ryb serwowane są wyłącznie w postaci papki - twierdzą chorzy.

FOT. Arch. RZ; zdjęcie ilustracyjne

Także na śniadanie najczęściej dostają te same potrawy, jak twaróg i pasty: rybne, jajeczne czy drobiowe. Ich estetyka, według pacjentów, pozostawia wiele do życzenia. Posiłki są dowożone z Torunia i choć są zabezpieczone przed utratą ciepła, stygną podczas półgodzinnego wydawania posiłków.

Swoje uwagi pacjenci zgłaszają kierownictwu ZOL-u. Pacjentom personel szpitalny polecił zwrócić się do prezesa szpitala. Zrobił to jeden z pacjentów, ale przez ponad miesiąc nie otrzymał odpowiedzi - podaje Gazeta Pomorska, która podjęła interwencję w sprawie jakości posiłków.

Gazeta Pomorska otrzymała od Marty Pióro, rzeczniczki spółki Nowy Szpital w Wąbrzeźnie, odpowiedź informującą, że posiłki przygotowywane są przez wyłonioną w drodze przetargu firmę cateringową, a ta potrawy przygotowuje ze świeżych produktów pod nadzorem dietetyka, z uwzględnieniem potrzeb pacjentów.

Jak dodała rzeczniczka szpitala, z uwagi na to, że dyrekcja placówki wsłuchuje się w uwagi pacjentów przeprowadzane jest nowe postępowanie konkursowe na dostarczanie posiłków do szpitala, które niebawem ma zostać rozstrzygnięcie.

Więcej: pomorska.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum