WUM: Uniwersyteckie Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka z certyfikatem "Dobre Relacje z Pacjentem"

Autor: WUM/Rynek Zdrowia • • 31 lipca 2018 11:24

30 lipca br. Uniwersyteckie Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego otrzymało certyfikat "Dobre Relacje z Pacjentem" przyznany przez TUW Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych.

Dokument odebrał prof. Mirosław Wielgoś, rektor WUM Fot. WUM

Dokument odebrał prof. Mirosław Wielgoś, rektor WUM.

- Ufam, że projekt „Dobre Relacje z Pacjentem” będzie ważnym ogniwem w procesie podnoszenia kwalifikacji interpersonalnych personelu medycznego i sprawi, że komunikacja na linii personel - pacjent stanie się efektywniejsza - ocenił prof. Wielgoś.

Projekt finansowany jest z funduszu prewencyjnego TUW PZUW.

W ciągu ostatnich sześciu miesięcy podczas bezpłatnych szkoleń „Dobre Relacje z Pacjentem” w 40 szpitalach przeszkolonych zostało ponad 5 tys. dyrektorów, ordynatorów, lekarzy, pielęgniarek, specjalistów ds. epidemiologii i zakażeń szpitalnych oraz specjalistów ds. jakości.

Podczas warsztatów, seminariów i e-learningów poruszone zostały zagadnienia dotyczące komunikacji interpersonalnej w podmiotach leczniczych, praw pacjenta, dokumentacji medycznej, zakażeń szpitalnych i zdarzeń niepożądanych. 

Projekt „Dobre Relacje z Pacjentem” to kolejny obszar współpracy TUW PZUW i Uniwersyteckiego Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka WUM. W grudniu ub.r. Towarzystwo przekazało na rzecz placówki specjalistyczny aparat USG służący do śródporodowego monitorowania stanu zdrowia dziecka.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum