WOŚP rozlicza XVIII Finał: było 42 mln zł

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 01 marca 2010 13:12

- Podczas tegorocznego rekordowego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrano 42 mln złotych - poinformował w poniedziałek Jerzy Owsiak.

Fundacja WOŚP ma obowiązek sporządzenia sprawozdania z przeprowadzonej zbiórki i przekazania go do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji do końca lutego. W poniedziałek 1 marca WOŚP przekazała dziennikarzom dokładne rezultaty XVIII Finału.

W tym roku, już po raz drugi, WOŚP zagrała dla dzieci z chorobami onkologicznymi. Za zebrane środki fundacja zamierza kupić wysokospecjalistyczny sprzęt dla klinik onkologicznych. Za pieniądze z zeszłorocznego Finału kupiono m.in. aparaty do wstępnej diagnostyki onkologicznej.

Rozliczenie Finału miało formę happeningu. Od godz. 10.30 do 12 ulicami stolicy jeździła kolumna samochodów, która zapraszała warszawiaków do udziału w spotkaniu podsumowującym Finał. Na czele kolumny jechał zabytkowy, kolorowy autobus, a w nim Jurek Owsiak wraz z całą ekipą Fundacji. Za nim jechały cztery tiry wypełnione sprzętem medycznym kupionym w ramach poprzedniego Finału.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum