W tę sobotę NFZ będzie bliżej pacjenta

Autor: NFZ/Rynek Zdrowia • • 08 września 2015 16:10

W najbliższą sobotę (12 września) oddziały wojewódzkie NFZ zapraszają na Dzień Otwarty pod hasłem ''NFZ bliżej pacjenta''. W godz. 9-14 będzie można m.in. założyć konto w Zintegrowanym Informatorze Pacjenta, sprawdzić swój status ubezpieczenia, złożyć wniosek i odebrać kartę EKUZ.

W tę sobotę NFZ będzie bliżej pacjenta
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Dzień Otwarty ma ułatwić osobom pracującym załatwienie w NFZ spraw, na które w zwykłe dni brakuje im czasu. W związku z początkiem roku szkolnego pracownicy Funduszu informować będą ponadto o zasadach ubezpieczenia dzieci i młodzieży.

Dla osób, które tego dnia odwiedzą siedziby OW NFZ przygotowane będą m.in. informatory o tym, gdzie się leczyć, ulotki i broszury na temat profilaktyki, a także ciekawe konkursy i gadżety.

Ponadto 12 września obchodzony jest Światowy Dzień Pierwszej Pomocy. Z tej okazji w wielu oddziałach Funduszu w ramach Dnia Otwartego będzie można wziąć udział w prowadzonych przez ratowników medycznych pokazach lub szkoleniach udzielania pierwszej pomocy oraz zapoznać się z podstawowymi zasadami udzielania takiej pomocy.

Pracownicy NFZ wyjaśnią w jakich sytuacjach należy korzystać z pomocy w ramach Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej, a kiedy zgłosić się do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

Więcej: www.nfz.gov.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum