W piątek minister przedstawi propozycję podwyżek dla ratowników

Autor: rmf24.pl/Rynek Zdrowia • • 22 marca 2018 11:40

Minister zdrowia zaprezentuje w piątek (23 marca) propozycję w sprawie podwyżek dla ratowników medycznych. Mimo że ratownicy wynegocjowali je w lipcu, ze względu na procedury dostali je tylko ci, którzy jeżdżą w karetkach.

W piątek minister przedstawi propozycję podwyżek dla ratowników. FOT. PTWP

Ratownicy czekają na informację od rządu tylko do piątku. Komitet Protestacyjny zrzeszający ratowników medycznych podjął decyzję o uruchomieniu procedur prawnych związanych z przygotowaniami do zaostrzenia akcji protestacyjnej - przypomina rmf24.pl.

Czytaj: MZ: podejmujemy starania, by podwyżki otrzymali wszyscy ratownicy medyczni

Łukasz Szumowski zaproponuje akt prawny - ustawę albo rozporządzenie - który ma zmusić dyrektorów szpitali do tego, żeby wypłacili dodatkowe pieniądze ratownikom, zgodnie z lipcowym porozumieniem. Poprzedni minister zdrowia stwierdził, że tę sprawę powinni załatwić miedzy sobą dyrektorzy poszczególnych szpitali oraz oddziałów NFZ.

Minister Szumowski zaprasza ratowników na spotkanie w piątek o 14:00. Deklaruje też, że przygotowywana propozycja zmniejszy do minimum prawdopodobieństwo ich protestu.

Do ostatniego spotkania ratowników z ministrem Szumowskim doszło 15 marca. Ministerstwo samo wyznaczyło termin realizacji żądań ratowników do 23 marca.

W lipcu ratownicy wynegocjowali w sumie dwa razy po 400 złotych dodatku do pensji - tyle, że ze względów proceduralnych dostali je tylko ci, jeżdżący w karetkach. Do tej pory pieniędzy nie zobaczyli natomiast ratownicy pracujący np. na SOR-ach.

Czytaj: www.rmf24.pl

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum