W niektórych szpitalach pielęgniarki na dwie godziny odejdą od łóżek

Autor: polskieradio.pl/Rynek Zdrowia • • 12 maja 2015 11:08

Na Mazowszu będą strajkować dwa szpitale - w Kozienicach i Mławie. W jednej placówce zaplanowano strajk włoski - powiedziała we wtorek (12 maja) Polskiemu Radiu wiceprzewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych Longina Kaczmarska.

W niektórych szpitalach pielęgniarki na dwie godziny odejdą od łóżek

Zaznaczyła, że planowane są też inne formy protestu. Pielęgniarki będą dyżurować w czarnych koszulkach z plakietkami, że jest to zawód "umierający". Wyjątkowo też z okazji przypadającego właśnie 12. maja Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Położnej - założą czepki.

W niektórych szpitalach odbędzie się dwugodzinny strajk ostrzegawczy i pielęgniarki odejdą od łóżek pacjentów. Decyzję w tej sprawie podejmują same organizacje zakładowe zgodnie z ustawą o rozwiązywaniu sporów zbiorowych.

Pielęgniarki i położne domagają się podwyżek płac o 1500 złotych oraz poprawy warunków pracy. Chodzi o określenie niezbędnej liczby pielęgniarek i położnych na oddziałach przy zawieraniu umów przez NFZ ze szpitalami - tak jak jest to w przypadku lekarzy.

Czytaj: polskieradio.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum