W Warszawie brakuje szpitali dla więźniów, obecnie są oni transportowani do...

Autor: RPO/Rynek Zdrowia • • 05 września 2019 11:40

W stolicy brakuje szpitali dla osadzonych. Dotychczasowa placówka działająca w Areszcie Śledczym Warszawa-Mokotów została zlikwidowana wraz z przekształceniem zakładu w  Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL.

W Warszawie brakuje szpitali dla więźniów, obecnie są oni transportowani do...
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Kontrola przestrzegania praw funkcjonariuszy służb mundurowych jest jednym z zadań RPO. Problemy ujawnione w czasie tej kontroli pokazują generalnie trudną sytuację Służby Więziennej, dlatego RPO przekazuje raport z wizytacji Dyrektorowi Generalnemu Służby Więziennej - czytamy w komunikacie na stronie Rzecznika Praw Obywatelskich.

Funkcjonariusze wskazali m.in. na problem braku w Warszawie w jednostkach penitencjarnych szpitali dla osadzonych. Problem ten powstał w związku z likwidacją Aresztu Śledczego Warszawa-Mokotów przy ulicy Rakowieckiej, gdzie poprzednio był szpital, a obecnie zostało utworzone Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL. W rezultacie funkcjonariusze muszą aktualnie transportować w konwojach chorych osadzonych do Aresztu Śledczego w Łodzi albo do innych miast.

RPO przekazał raport w tej sprawie Dyrektorowi Generalnemu Służby Więziennej.

Więcej: rpo.gov.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze