×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

W Warmińsko-Mazurskiem konkurs na świadczenia szpitalne jednak ogłoszono

Autor: SA/Rynek Zdrowia14 stycznia 2010 16:21

W środę (13 stycznia) Warmińsko-Mazurski Oddział NFZ ogłosił konkurs na świadczenia szpitalne w związku z odrzuceniem propozycji Funduszu przez 12 szpitali z regionu.

W Warmińsko-Mazurskiem konkurs na świadczenia szpitalne jednak ogłoszono
W poniedziałek (11 stycznia) szpitale na Warmii i Mazurach otrzymały zapytanie w sprawie oceny braków finansowych.Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

– 13 stycznia późnym popołudniem ogłosiliśmy konkurs w rodzaju leczenie szpitalne. Nie wyklucza to dalszych negocjacji ze szpitalami powiatowymi, które nie mają z nami podpisanych umów – poinformowała portal rynek zdrowia.pl Magdalena Mil, rzecznik prasowy Warmińsko-Mazurskiego Oddziału NFZ.

Warto przypomnieć, że szpitale zgadzały się na finansowanie na poziomie z czerwca 2009 roku, ale z uwzględnieniem aneksów, zawieranych na świadczenia zdrowotne w ciągu ubiegłego roku. Fundusz nie chciał przystać na wyłożenie dodatkowych 28 mln złotych, bo o taką kwotę chodziło, tłumacząc się brakiem środków. Zapowiadał ogłoszenie konkursu, zaznaczając jednocześnie, że mogą do niego przystąpić również szpitale, które nie podpisały aneksów do umów na 2010 r.

Rozmowy ze szpitalami, pomimo ogłoszenia konkursu jednak trwają. W poniedziałek (11 stycznia) placówki otrzymały zapytanie w sprawie oceny braków finansowych.

Już wiadomo, że nowych aneksów co prawda nie będzie, ale jest obietnica, że w ciągu roku różnice pomiędzy propozycją Funduszu a oczekiwaniami szpitali będą stopniowo wyrównywane odrębnymi aneksami, w miarę pojawiania się dodatkowych wpływów w budżecie NFZ.

Kontraktów z Funduszem w Warmińsko–Mazurskiem nie podpisały jeszcze szpitale w: Biskupcu, Dobrym Mieście, Działdowie, Giżycku, Kętrzynie, Mrągowie, Nidzicy, Nowym Mieście Lubawskim, Olecku, Ełku i Szczytnie.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze