W Śląskim Oddziale NFZ zakończono otwieranie ofert w nowym konkursie

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 16 lutego 2009 18:09

W pierwszym konkursie odrzucono ponad połowę ofert i dlatego w grudniu zeszłego roku go unieważniono. Szpitale nie spełniały warunków udzielania świadczeń, określonych w zarządzeniach prezesa NFZ. Często nie wynikało to z faktycznych braków, ale z błędów, popełnionych podczas sporządzania i drukowania ofert.

Dyrektorzy szpitali skarżyli się na skomplikowane procedury, niemożność skorygowania niektórych błędów oraz wysokie wymagania NFZ. Do czasu rozstrzygnięcia nowego konkursu, Fundusz zaproponował im aneksy do wcześniejszych umów, by zapewnić ciągłość leczenia.

Jak poinformował w poniedziałek Jacek Kopocz, rzecznik prasowy śląskiego oddziału NFZ, w regulaminowym terminie do 2 lutego wpłynęły 1024 oferty. 724 oferty zostały przygotowane bezbłędnie. 289 zawiera braki formalne, możliwe do uzupełnienia w przyszłym tygodniu. - Nie są to braki, które mogą oznaczać odrzucenie oferty - podkreślił Kopocz.

11 ofert zostało odrzuconych. Większość dotyczy lecznictwa szpitalnego w tzw. trybie jednodniowym. Po uzupełnieniu braków rozpocznie się etap części niejawnej konkursu, w trakcie której odbędą się negocjacje ze świadczeniodawcami. Cała procedura powinna zakończyć się w ostatniej dekadzie marca.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum