W Rabce (jednak) przyjmują pacjentów i jutro zasiądą do rozmów

Autor: JJ/Rynek Zdrowia • • 05 stycznia 2009 11:26

Zarząd Regionu Małopolskiego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy poinformował, że w dniu 5 stycznia 2009 roku w Instytucie Gruźlicy i Chorób Płuc, Oddział Terenowy w Rabce-Zdroju rozpoczyna się strajk absencyjny lekarzy. Przyjmowanie pacjentów nie zostało jednak wstrzymane, choć wcześniej padały takie zapowiedzi.

Powodem strajku - jak podawali związkowcy z Ogólnopolskiego Zwiazku Zawodowego Lekarzy - są „rażąco niskie wynagrodzenia zasadnicze lekarzy nieznacznie przekraczające kwotę 3 tys. złotych brutto". Zdaniem OZZL strajk jest wynikiem powstałego w 2007 roku sporu zbiorowego, który trwa nadal.

Po poniedziałkowym (5 stycznia) spotkaniu strony związkowej z dyrektorem Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc Oddział Terenowy im. Jana i Ireny Rudników, dr Joachimem Buchwaldem obie strony postanowiły nie zaostrzać akcji strajkowej, przyjmować dalej pacjentów i zasiąść do rozmów we wtorek (6 stycznia) o godzinie 11.00.

- Nasze spotkanie dzisiaj, które odbyło się z inicjatywy związkowców trwało zaledwie piętnaście minut i oczywiście nie zakończyło się porozumieniem - mówi portalowi rynekzdrowia.pl - dr Joachim Buchwald. - Prosiłem, aby praca w Instytucie, dopóki nie przedyskutujemy wszystkich spraw, przebiegała w sposób normalny. Związkowcy przystali na to. Postanowiliśmy, że jutro usiądziemy ponownie do rozmów, aby rozwiązać zaistniałą sytuację.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum