W Płocku będą kształcić pielęgniarki

Autor: Gazeta Wyborcza Płock/Rynek Zdrowia • • 10 stycznia 2010 15:17

Od 1 października 2010 roku Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Płocku zapowiada uruchomienie studiów pielęgniarskich.

Marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik i rektor PWSZ Jacek Grzywacz podpisali list intencyjny, na mocy którego uczelnia przejmie od samorządu Zespół Medycznych Szkół Policealnych. Dzięki temu PWSZ uzyska siedzibę dla nowego instytutu nauk o zdrowiu.

Średnia wieku pielęgniarek zatrudnionych w płockich szpittalach to 50 lat. W ciągu najbliższych lat zaczną one odchodzić na emeryturę i odczuwalne staną się braki kadrowe.

Do 2001 roku pielęgniarki kształciły się w Zespole Medycznych Szkół Policealnych. Od kilku lat kształci je także Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica, ale zajęcia odbywają się w oddziale zamiejscowym w Wyszkowie i studiować mogą tutaj tylko te osoby, które już wykonują zawód, ale chcą podnieść kwalifikacje.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa od dawna zapowiadała utworzenie kierunków medycznych: pielęgniarstwa, fizjoterapii, ratownictwa medycznego.

– Kadrę na pielęgniarstwo mamy już skompletowaną, więc jeśli tylko uzyskamy zgodę ministerstwa, nowy kierunek ruszy od 1 października – zapowiada Jacek Grzywacz, rektor uczelni. – Niewykluczone, że uda się także w tym roku otworzyć fizjoterapię, choć na ten kierunek trudniej o wykładowców.

Czytaj więcej: http://plock.gazeta.pl/plock/1,35681,7435067,Znowu_bedziemy_ksztalcic_pielegniarki.html

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum