W Nowej Soli powstanie klinika mikrochirurgii oka

Autor: Tygodnik Krąg/Rynek Zdrowia • • 02 października 2009 12:12

W Szpitalu Wielospecjalistycznym w Nowej Soli (woj. lubuskie) powstanie oddział mikrochirurgii oka tworzony przez warszawskie Centrum Mikrochirurgii Oka Laser profesora Jerzego Szaflika.

W Nowej Soli powstanie klinika mikrochirurgii oka
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

– Centrum Mikrochirurgii Oka Laser jest zainteresowane uruchomieniem w Nowej Soli swojego oddziału. Zanim jednak to nastąpi centrum musi złożyć ofertę do konkursu na świadczenia medyczne na następne lata. Rozstrzygnięcie ofert nastąpi za kilka tygodni – wyjaśnia Sylwia Malcher-Nowak, rzecznik prasowy lubuskiego oddziału NFZ.

Specjaliści z dziedziny okulistyki z warszawskiego Centrum będą przyjeżdżać do Nowej Soli najprawdopodobniej w weekendy i wtedy najczęściej wykonywać zabiegi. Po wykonaniu zabiegu pacjenci mają być zwalniani do domów. Centrum stara się również o uruchomienie poradni okulistycznej w Nowej Soli.

Dotąd pacjenci, którzy chcieli zoperować zeza, leczyć choroby siatkówki, usunąć jaskrę czy zaćmę, musieli jeździć do Poznania.

Dwa lata temu w ten sam sposób powstała w nowosolskim szpitalu kardiochirurgia utworzona przez niepubliczne Dolnośląskie Centrum Chorób Serca Medinet. Centrum wydzierżawiło w placówce część pomieszczeń i oferuje pacjentom usługi w ramach kontraktu z NFZ.

Outsourcing usług medycznych nie jest niczym nowym. Rozwija się w Polsce od lat dziewięćdziesiątych. Początkowo dotyczył usług około medycznych: prania, sprzątania, ochrony, żywienia, informatycznych i diagnostycznych, z czasem wkraczając do obszaru zabiegowego (kardiologia, okulistyka, stacje dializ).

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze