W Łódzkiem lekarze mogą sprawdzić w systemie NFZ gdzie pracują

Autor: KR/Rynek Zdrowia • • 13 grudnia 2013 20:17

Oddział Funduszu w Łodzi udostępnił lekarzom możliwość samodzielnego sprawdzenia, czy i w jakich miejscach zostali oni zgłoszeni jako personel medyczny wykonujący świadczenia w ramach kontraktów zawartych z NFZ.

W Łódzkiem lekarze mogą sprawdzić w systemie NFZ gdzie pracują

Jak informuje Beata Kosiorek-Aszkielaniec, rzecznik prasowy Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ, dostęp do aplikacji możliwy jest na stronie internetowej ŁOW NFZ po kliknięciu opcji menu ''Dla lekarzy, pielęgniarek i położnych'', a następnie opcji ''Gdzie pracuję''.

Konieczne jest podanie identyfikatora użytkownika oraz hasła, takich jak wykorzystywane w Portalu Personelu oraz w systemie eWUŚ.  Po podaniu poprawnego hasła i nazwy użytkownika wyświetlony zostanie wykaz placówek, w których wg informacji zgłoszonych przez świadczeniodawców, zalogowany personel udziela świadczeń medycznych w ramach umowy tego świadczeniodawcy z Funduszem.

Natychmiastowy dostęp do aplikacji mają aktualnie lekarze, którzy uzyskali dostęp do portalu personelu na potrzeby generowania numerów recept (ok. 8000 lekarzy). Pozostali, aby uzyskać możliwość korzystania z ww. aplikacji, muszą przejść proces rejestracji w Portalu Personelu. Możliwe jest też wyświetlenie ''Harmonogramu'' pod warunkiem, że jest on zidentyfikowany dla danego miejsca i wykonywanej usługi.

Jeśli zdarzy się, że prezentowane dane są nieprawidłowe aplikacja daje możliwość zgłoszenia do ŁOW NFZ stwierdzonych nieprawidłowości. Kliknięcie klawisza ''Zgłoś problem'' spowoduje otwarcie strony, na której będzie można określić kategorię oraz opis problemu. Konieczne w takim przypadku jest podanie adresu e-mail, za pomocą którego możliwy będzie kontakt w trakcie ewentualnego wyjaśniania problemu.

Wszystkie dane prezentowane przez aplikację pochodzą z informacji przekazanych przez świadczeniodawców w procesie zawierania i aneksowania umów oraz z zatwierdzonych wniosków o zmianę w potencjale, składanych za pośrednictwem Portalu Świadczeniodawcy. W aplikacji na żadnym etapie nie są prezentowane dane osobowe.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum