W Krośnie nadal bez porozumienia

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 07 września 2009 10:51

W dalszym ciągu trwa pat w rozmowach lekarzy z dyrektorem Podkarpackiego Szpitala Wojewódzkiego w Krośnie. Mariusz Kocój dyrektor placówki podtrzymuje swoją decyzję, że z placówki nie odejdzie, a lekarze grożą skróceniem wypowiedzeń.

W Krośnie nadal bez porozumienia
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jeszcze w piątek (4 września) odbyły się dwa spotkania, które mogły przesądzić o tym, czy 118 lekarzy, którzy złożyli wypowiedzenia, pozostanie w szpitalu. Członkowie Rady Społecznej spotkali się z dyrektorem i reprezentacją lekarzy, a w Rzeszowie 11 lekarzy wyjaśniało wicemarszałkowi Kazimierzowi Ziobrze, dlaczego chcą odwołania dyrektora Mariusza Kocója.

- Przedstawiliśmy marszałkowi listę zarzutów, jakie stawiamy dyrektorowi. Powiedzieliśmy o relacjach i stosunkach międzyludzkich. Umówiliśmy się, że zarzuty damy marszałkowi na piśmie, a on przedstawi je zarządowi - poinformował doktor Paweł Wołejsza, szef Związku Zawodowego Lekarzy w krośnieńskim szpitalu.

Według rzeczniczki Aleksandry Gorzelak-Nieduży wicemarszałek prosił lekarzy o wyciszenie emocji, a oni zadeklarowali, że będą pracować tak, by sytuacja nie odbiła się na pacjentach.

Na spotkaniu Rady Społecznej było wiele emocji. - Chciałem poinformować radę o sytuacji, a potem o finansach szpitala, ale skończyło się na dyskusji o tym, co się dzieje w szpitalu. Powiedziałem radzie, że od maja, czyli do początku konfliktu, 19 razy zapraszałem lekarzy na spotkanie, odpowiedzieli tylko na jedno - mówi dyrektor Kocój.

W trakcie spotkania lekarze zapytali go, czy złoży dymisję. Ten po raz kolejny potwierdził swoją decyzję, że ze szpitala nie odejdzie. Ze spotkania z Radą Społeczną dyrektor wyszedł z odczuciem, że jej członkowie są nieobiektywni, działają pod wpływem lekarzy. A lekarze, gdy usłyszeli, że dyrektor nie ma zamiaru sam odejść, stwierdzili, że zastanowią się nad skróceniem okresu wypowiedzeń (mija 30 listopada) - pisze

Przewodniczący Rady Społecznej, prezydent Krosna Piotr Przytocki stwierdził, że obydwie strony mocno okopały się na swoich stanowiskach i trudno doszukać się nici porozumienia. We wtorek 8 września Rada Społeczna spotka się w swoim gronie, będziemy zastanawiać się, co dalej.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze