W Krakowie rozwija się prywatna nocna i świąteczna opieka zdrowotna

Autor: Gazeta Krakowska/Rynek Zdrowia • • 14 lutego 2019 10:10

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna to kolejny obszar, który ze względu na niewydolność publicznego systemu, może być szansą na zarobek dla komercyjnych lecznic. W Krakowie na taką działalność postawiło już kilka przychodni.

W Krakowie rozwija się prywatna nocna i świąteczna opieka zdrowotna
Porada lekarska w prywatnych przychodniach w święta i dni wolne od pracy kosztuje ok. 80-100 zł. Fot. Fotolia

W Centrum Medycyny Profilaktycznej w Krakowie, gdzie od roku w ramach prywatnej weekendowej opieki interniści i pediatrzy dyżurują w każdą sobotę i niedzielę oraz podczas świąt, rozwiązanie to wprowadzono zaraz po tym, jak weszły zmiany w przepisach prawa. Ambulatoria nocnej i świątecznej pomocy trafiły wówczas do szpitali, a prywatne przychodnie straciły kontrakt z NFZ - informuje Gazeta Krakowska.

Dziś w Krakowie komercyjną pomoc po godzinach pracy przychodni POZ oferuje kilka placówek. Poza Centrum Medycyny Profilaktycznej także Acernis oraz grupa Lux Med. Ta ostatnia lecznica oferuje nocną i świąteczna pomoc w ramach abonamentu.

Porada lekarska w prywatnych przychodniach w święta i dni wolne od pracy kosztuje ok. 80-100 zł. Do tego dochodzą ceny dodatkowych badań, jeśli te okażą się niezbędne. Mimo tego, jak podkreślają zarządzający placówkami świadczącymi nocną i świąteczną pomoc medyczną, chętnych nie brakuje.

Więcej: gazetakrakowska.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum