W GIS powstanie Biuro Zarządzania Projektami. Jest projekt ministra zdrowia

Autor: oprac. KM • Źródło: Rządowe Centrum Legislacji02 grudnia 2022 09:15

W serwisie Rządowego Centrum Legislacji pojawił się projekt rozporządzenia ministra zdrowia zmieniającego rozporządzenie w sprawie nadania statutu Głównemu Inspektoratowi Sanitarnemu.

W GIS powstanie Biuro Zarządzania Projektami. Jest projekt ministra zdrowia
Utworzenie Biura Zarządzania Projektami wynika z potrzeby zapewnienia możliwości sprawnego i prawidłowego planowania. Fot. PTWP
  • Minister zdrowia opublikował projekt nowelizacji rozporządzenia w sprawie nadania statutu Głównemu Inspektoratowi Sanitarnemu
  • Dokument przewiduje utworzenie Biura Zarządzania Projektami, co "wynika z potrzeby zapewnienia możliwości sprawnego i prawidłowego planowania, organizowania oraz realizowania przedsięwzięć, których celem jest wdrażanie zmian oraz ulepszanie i podtrzymywanie dotychczasowej działalności Głównego Inspektoratu Sanitarnego"
  • Rozporządzenie miałoby wejść w życie 1 stycznia 2023 r.

Resort zdrowia utworzy Biuro Zarządzania Projektami

1 grudnia w serwisie Rządowego Centrum Legislacji został opublikowany projekt rozporządzenia ministra zdrowia zmieniającego rozporządzenie w sprawie nadania statutu Głównemu Inspektoratowi Sanitarnemu. Jak podano w uzasadnieniu projektu, "w odniesieniu do obowiązujących regulacji projekt rozporządzenia przewiduje utworzenie Biura Zarządzania Projektami".

- Utworzenie Biura Zarządzania Projektami wynika z potrzeby zapewnienia możliwości sprawnego i prawidłowego planowania, organizowania oraz realizowania przedsięwzięć, których celem jest wdrażanie zmian oraz ulepszanie i podtrzymywanie dotychczasowej działalności Głównego Inspektoratu Sanitarnego - pisze projektodawca,

GIS realizuje ważne projekty z pieniędzy UE

Ponadto Biuro Zarządzania Projektami miałoby być odpowiedzialne również za nadzór nad realizacją projektów finansowanych i współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej.

- Przez wiele lat Główny Inspektorat Sanitarny nie realizował żadnych tego typu projektów, natomiast w chwili obecnej zostało podpisane porozumienie na realizację już trzeciego takiego przedsięwzięcia - podkreślono.

Finalizowane są także prace w zakresie dwóch kolejnych projektów, które będą dotyczyły wszystkich stacji sanitarno-epidemiologicznych.

Jak podkreślił projektodawca, "aktualnie zarządzanie projektami w Głównym Inspektoracie Sanitarnym jest rozproszone pomiędzy poszczególnymi komórkami organizacyjnymi, których zaangażowanie w konkretne przedsięwzięcia jest uzależnione od ich właściwości merytorycznej".

- Zmiana statutu i utworzenie komórki organizacyjnej odpowiedzialnej za zarządzanie projektami zagwarantuje jednolite podejście, dobór odpowiedniej metodologii zarządzania, właściwej ze względu na specyfikę danego projektu i efektywne wydatkowanie środków - argumentuje resort zdrowia.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum