Voxel uruchomi kolejne centra PET-CT

Autor: KR/Rynek Zdrowia • • 23 stycznia 2013 12:40

W 2013 r. Grupa Voxel zamierza w trzecim kwartale 2013 r. uruchomić przynajmniej dwa nowe centra diagnostyczne PET-CT, w tym jedno na Górnym Śląsku i jedno na Podkarpaciu.

Voxel uruchomi kolejne centra PET-CT

Otwarcia nowych placówek, w których zainstalowane zostaną nowoczesne skanery hybrydowe, można spodziewać się już w trzecim kwartale 2013 r.

- Konsekwentnie realizujemy naszą strategię rozwijania centrów diagnostyki, w tym diagnostyki nuklearnej PET, opartych na produkowanych przez siebie radiofarmaceutykach - komentuje Jacek Liszka, prezes zarządu Voxel SA.

Nowe centra diagnostyczne będą zlokalizowane w ośrodkach leczenia onkologicznego, dzięki czemu - oprócz badań zleconych przez NFZ - będą również świadczyły usługi diagnostyczne na rzecz centrów leczenia onkologicznego.

Szacunkowy koszt powstania dwóch nowych centrów PET-CT wyniesie łącznie 14-16 mln zł. W każdej z lokalizacji przystosowanie pomieszczeń to wydatek około 1 mln zł, urządzenie do wykonywania badań SPECT - około 1 mln zł, a skaner PET-CT - około 6 mln zł.

Podstawowym źródłem finansowania tych inwestycji będą środki pozyskane przez spółkę z emisji 670 tys. akcji, które po podwyższeniu kapitału będą stanowiły w nim 6,44 proc.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum