VI Europejski Kongres Gospodarczy odbędzie się 7-9 maja 2014 r.

Autor: wnp.pl/Rynek Zdrowia • • 07 listopada 2013 16:43

Znana jest już dokładna data VI Europejskiego Kongresu Gospodarczego - data z kilku względów szczególna. Kolejna edycja największej imprezy biznesowej Europy Centralnej odbędzie się w Katowicach w dniach 7-9 maja 2014 r.

VI Europejski Kongres Gospodarczy odbędzie się 7-9 maja 2014 r.

Dokładnie w tym czasie minie 10 lat od największego w historii Unii Europejskiej rozszerzenia Wspólnoty, do której przystąpiło wówczas dziesięć państw - w tym kraje Europy Centralnej i republiki nadbałtyckie.

- Z dzisiejszej perspektywy możemy już bez najmniejszych wątpliwości ocenić to wydarzenie jako przełomowe nie tylko dla Polski, ale dla całej Europy. Niewątpliwie tematyka "około jubileuszowa" zdominuje przyszłoroczny Kongres - mówi Wojciech Kuśpik, inicjator EEC, prezes Grupy PTWP. 

Kongres co roku realizuje ambicję wskazywania nowych trendów i kierunków myślenia o przyszłości Europy. W poważnej europejskiej debacie w roku 2014 nie można pominąć kwestii kluczowej dla przyszłości Unii w świecie. 

W programie Kongresu nie zabraknie, jak co roku, sesji poświęconych takim dziedzinom gospodarki i życia publicznego jak: finanse, energetyka i paliwa, górnictwo i hutnictwo, samorządność i polityka regionalna, infrastruktura, transport i logistyka, budownictwo i nieruchomości. 

Imprezą towarzyszącą Europejskiego Kongresu Gospodarcego będzie, podobnie jak w latach ubiegłych, Ogólnopolskie Spotkanie Menedżerów Ochrony Zdrowia. To finałowa konferencja siódmej już tym razem edycji cyklu regionalnych debat poświęconych organizacji i finansowaniu opieki zdrowotnej w wybranych województwach. Zaplanowano także inne dyskusje panelowe dotyczące ochrony zdrowia.

Więcej o Kongresie czytaj w portalu wnp.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum