Uzdrowisko Kraków Swoszowice sprzedane

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 27 stycznia 2010 15:48

Resort skarbu podpisał umowę sprzedaży ponad 92 proc. udziałów uzdrowiska Kraków Swoszowice za ok. 18 mln złotych.

Inwestorem jest spółka STP Investment z Bochni. Wiceminister skarbu Joanna Schmid podkreśla, że jest to już druga spółka uzdrowiskowa, która została sprywatyzowana w tym miesiącu.

Na początku stycznia Hotel Lubicz w Ustce kupił należące do Skarbu Państwa ponad 92 proc. udziałów uzdrowiska Ustka za ponad 14 mln złotych.

W Uzdrowisku Ustka wykonuje się zabiegi wymagane przy leczeniu m.in. chorób ortopedyczno-urazowych, dróg oddechowych, reumatologicznych, kardiologicznych oraz nadciśnieniowych.

Uzdrowisko Swoszowice położone jest w południowo-wschodniej części Krakowa. Na terenie spółki znajdują się dwa źródła wody leczniczej. Swoszowice specjalizują się w leczeniu schorzeń reumatologicznych, pourazowych i neurologicznych.

STP Investment do końca grudnia 2012 roku ma podwyższyć kapitał zakładowy uzdrowiska Kraków Swoszowice poprzez wniesienie wkładu pieniężnego w wysokości 2 mln zł.

Trwa proces prywatyzacji ośmiu uzdrowisk. Do 15 lutego resort skarbu czeka na składanie ofert ze strony potencjalnych inwestorów w sprawie Zespołu Uzdrowisk Kłodzkich w Polanicy.

W najbliższym czasie zaprosi inwestorów do składania ofert również w sprawie siedmiu kolejnych uzdrowisk: „Cieplice“ w Jeleniej Górze, Szczawno-Jedlina, Świeradów-Czerniawa, Inowrocław „Solanki“, Połczyn, Ustroń oraz Wysowa.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum