Uzdrowiska na sprzedaż, kto da więcej?

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 20 kwietnia 2010 18:55

Ministerstwo Skarbu proponuje kolejne uzdrowiska prywatnym inwestorom.

Resort skarbu zaprosił inwestorów do negocjacji w sprawie kupna trzech uzdrowisk:
• Kamieniu Pomorskim,
• Przerzeczynie Zdroju,
• Wieńcu Zdroju.

Chodzi o sprzedaż udziałów stanowiących: ponad 89 proc. kapitału zakładowego uzdrowiska „Kamień Pomorski” w Kamieniu Pomorskim, ok. 85 kapitału zakładowego uzdrowiska „Przerzeczyn” w Przerzeczynie Zdroju oraz 93 proc. kapitału zakładowego uzdrowiska „Wieniec” w Wieńcu Zdroju.

Przedmiotem negocjacji ma być głównie cena za nabywane udziały oraz proponowany przez potencjalnego inwestora program rozwoju, obejmujący m.in. zobowiązania do podwyższenia kapitału zakładowego, a także zobowiązania inwestycyjne. Uprawnionym pracownikom przysługuje prawo do nieodpłatnego nabycia do 15 proc. walorów spółek.

Oferty można składać do 18 maja w siedzibie MSP.

Kamieńskie uzdrowisko świadczy usługi związane z lecznictwem, rehabilitacją medyczną, profilaktyką i wypoczynkiem. Ma kilka obiektów sanatoryjnych. Specjalizuje się w leczeniu schorzeń narządu ruchu. Odbiorcami usług spółki są głównie pacjenci kierowani przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Wśród pacjentów korzystających prywatnie z leczenia rehabilitacyjnego są m.in. Szwedzi i Niemcy. Uzdrowisko osiąga również przychody m.in. z dzierżawy i wynajmu mieszkań oraz sprzedaży borowiny.

Uzdrowisko w Przerzeczynie Zdroju prowadzi lecznictwo na bazie własnych źródeł wód leczniczych. Specjalizuje się w leczeniu m.in. chorób reumatycznych i schorzeń narządów ruchu. Spółka jest jednym z najmniejszych uzdrowisk w Polsce.

Uzdrowisko w Wieńcu Zdroju świadczy głównie usługi z zakresu rehabilitacji i ochrony zdrowia. Prowadzi trzy poradnie: rehabilitacyjną, edukacji zdrowotnej oraz psychologiczną. Zajmuje się również produkcją wody mineralnej pochodzącej z własnego źródła, oraz wydobyciem borowiny z własnych złóż.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum