Uzdrowiska apelują do NFZ o urealnienie stawek na 2011 r.

Autor: Dziennik Polski/Rynek Zdrowia • • 24 września 2010 14:37

Prezesi uzdrowisk Małopolski i Podkarpacia zrzeszeni w grupie Uzdrowisk Galicyjskich zaapelowali do regionalnych oddziałów Funduszu o wyższe stawki za leczenie pacjentów.

Uzdrowiska apelują do NFZ o urealnienie stawek na 2011 r.
Jak podaje Dziennik Polski, już w 2009 r. uzdrowiska otrzymały kontrakty niższe średnio o blisko 30 proc. w stosunku do 2009 r. Stawki za tzw. osobodzień nie zmieniły się od 1 stycznia 2009 r., wzrosły za to drastycznie koszty wyżywienia i mediów.

Dlatego 22 września prezesi uzdrowisk Małopolski i Podkarpacia zrzeszeni w grupie Uzdrowisk Galicyjskich – Rabka SA, Szczawnica SA, Wysowa SA, Swoszowice SA, Krynica-Żegiestów SA, Iwonicz SA oraz Rymanów SA – zaapelowali do dyrekcji Małopolskiego oraz Podkarpackiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ o urealnienie stawek w kontraktowaniu świadczeń na 2011 r.

Szefowie uzdrowisk podkreślają, że na ich barkach spoczywa również koszt utrzymania uzdrowiskowej infrastruktury: parków uzdrowiskowych czy pijalni wód mineralnych. W ich opinii, stawki już są nierealne a pozostawienie ich na tym poziomie spowoduje obniżenie się standardu i jakości usług dla kuracjuszy.

Więcej: www.dziennik.krakow.pl
Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum