×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Ustka: oddział dla uzależnionych od alkoholu w sąsiedztwie porodówki?

Autor: Dziennik Bałtycki/Rynek Zdrowia22 stycznia 2014 17:29

Całodobowy Oddział Terapii Uzależnienia od Alkoholu oraz Oddział dla Przewlekle Psychicznie Chorych z Lubuczewa (Pomorskie) zostaną przeniesione do usteckiego oddziału szpitala wojewódzkiego w Słupsku.

Ustka: oddział dla uzależnionych od alkoholu w sąsiedztwie porodówki?
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Jak podaje Dziennik Bałtycki, oddziały terapii uzależnień od alkoholu i dla przewlekle chorych psychicznie w Lubuczewie to część Specjalistycznego Psychiatrycznego Zakładu Opieki Zdrowotnej ze Słupska. Jego właścicielem jest Pomorski Urząd Marszałkowski, podobnie jak Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Korczaka w Słupsku.

Wstępnie oddziały z Lubuczewa miały być przeniesione do Słupska, gdzie remontowane są obiekty dla szpitala psychiatrycznego. Jednak oddziały trafią do Ustki. Przeprowadzka jednostek ma rozpocząć się już w lutym. Alkoholicy i osoby chore psychicznie będą leczyć się w sąsiedztwie porodówki i patologii ciąży. Władze Ustki planują wysłanie listu z protestem.

Z decyzji nie są zadowoleni samorządowcy i dyrekcja szpitala. Wiceprzewodniczący pomorskiego sejmiku uspokaja, że przeprowadzka jest chwilowa.

Więcej: www.dziennikbaltycki.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze