×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Ustawa o jakości w Sejmie. Jest termin Komisji Zdrowia

Autor: PG • Źródło: Rynek Zdrowia24 maja 2023 13:00Aktualizacja: 24 maja 2023 13:12

Ustawa o jakości, tym razem jako projekt poselski Czesława Hoca (PiS) wraca do Sejmu. Posłowie sejmowej Komisji Zdrowia zajmą się nią już w najbliższy piątek, 26 maja.

Ustawa o jakości w Sejmie. Jest termin Komisji Zdrowia
Czesław Hoc i Barbara Szczurek- Żelazko podczas konferencji prasowej poświęconej ustawie o jakości w ochronie zdrowia. Fot. PAP/Rafał Guz

 

Nowy projekt ustawy o jakości wraca do Sejmu. Pierwsze czytanie na Komisji Zdrowia

26 maja, o godz. 9.30 posłowie sejmowej Komisji Zdrowia zajmą się nową wersją ustawy o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta. Posłem wnoszącym ustawę jest Czesław Hoc, który po odrzuceniu przez Parlament pierwszej wersji ustawy, przejął ją i wrócił z nowym projektem.

Choć powrót ustawy nie jest zaskoczeniem, bo zapowiadał to minister zdrowia na konferencji w połowie maja, wydawało się, że nie będzie już rozpatrywana na trwającym właśnie posiedzeniu Sejmu. Jeszcze wczoraj, w godzinach popołudniowych posłowie, z którymi rozmawialiśmy, również ci z PiS, nie wiedzieli jakie będą losy ustawy. Dziś pojawiła się na "dołożonej" Komisji Zdrowia. 

Co zawiera nowy projekt? Jak informowaliśmy kilka dni temu z ustawy o jakości resort zdrowia miał wyjąć zapisy dotyczące no-fault i likwidacji Centrum Monitorowania Jakości. W przypadku pierwszego minister faktycznie ustąpił, w drugiej kwestii - tylko pozornie. Co prawda usunął zapis o wygaszeniu CMJ, ale nie przywrócił jednostce pełni kompetencji. Przekazał za to kierownictwo nad Centrum nowej, związanej z NFZ Agnieszce Pietraszewskiej-Machecie.

 

 

 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze