Usługi na rzecz szpitali. Ministerstwo Zdrowia opracowało wytyczne dotyczące wymogów

Autor: oprac. ML • Źródło: Rynek Zdrowia17 listopada 2022 06:00

Powstały wytyczne ministra zdrowia w zakresie wymogów prawidłowego funkcjonowania pralni dla podmiotów świadczących usługi pralnicze na rzecz szpitali.

Usługi na rzecz szpitali. Ministerstwo Zdrowia opracowało wytyczne dotyczące wymogów
Usługi pralni dla szpitali. Są wytyczne resortu zdrowia. Fot. Shutterstock
  • Ministerstwo Zdrowia opracowało rekomendacje dotyczące sposobu organizacji i technologii prania bielizny szpitalnej
  • Dokument pn "Wytyczne w zakresie wymogów prawidłowego funkcjonowania pralni dla podmiotów świadczących usługi pralnicze na rzecz podmiotów świadczących usługi lecznicze" został już opublikowany
  • Przy jego opracowaniu współpracowały  Państwowy Instytut Zdrowia Publicznego PZH – Państwowy Instytut Badawczy oraz Główny Inspektorat Sanitarny

Nowe wytyczne dla podmiotów pralniczych

Wytyczne, jak informuje Ministerstwo Zdrowia,, powstały w trosce o zapewnienie najwyższego bezpieczeństwa zarówno pacjentów, jak  i pracowników i mają na celu redukcję do minimum potencjalnej możliwości zachorowania  i transmisji czynników zakaźnych.

Dokument został opracowany, aby określić standard świadczenia wysokiej jakości usług pralniczych i z myślą o zapewnieniu konkurencyjności firm oferujących usługi pralnicze na rynku.

Zawarte w wytycznych informacje mają pomóc wytypować te kryteria, które powinny być traktowane jako obligatoryjne podczas wyboru przyszłego dostawcy usług.

Publikacja wytycznych ma służyć przedsiębiorcom poprzez wdrożenie ich przy nowotworzonych i  opracowywanych specyfikacjach przetargowych, pralnie zaś powinny dostosować organizację pracy i technologię do opisywanych zaleceń.

W odniesieniu do umów na usługi podpisanych przed publikacją, Wytyczne nie mają charakteru obligatoryjnego, ale powinny stanowić punkt odniesienia dla szpitali posiadających wewnętrzne procedury jakości.

 

DO POBRANIA

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum