×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Olsztynie odnosi się do raportu NIK

Autor: gazetawroclawska.pl/Rynek Zdrowia16 grudnia 2015 09:37

Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Olsztynie odniósł się do informacji NIK o nieprawidłowościach w placówce. Z opublikowanego 4 grudnia raportu wynika, że część zakupionego sprzętu - niekiedy za kilkadziesiąt tysięcy złotych - nie była w ogóle używana.

Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Olsztynie odnosi się do raportu NIK
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Prawie 50 tysięcy złotych wydano np. na skaner klisz RTG, który w ogóle nie był później wykorzystywany w badaniach pacjentów. Do nieprawidłowości doszło również na etapie odbioru zamawianego sprzętu. 33 tablety medyczne o wartości 95 tysięcy złotych zostały odebrane, pomimo iż nie spełniały one wymogów określonych w przetargu.

Czytaj: NIK o zamówieniach publicznych w szpitalu uniwersyteckim w Olsztynie

W wydanym przez Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Olsztynie oświadczeniu czytamy, że ”informacja umieszczona na stronie NIK jest nierzetelna, gdyż pomija fakt, iż Najwyższa Izba Kontroli oceniła pozytywnie mimo stwierdzonych nieprawidłowości realizację przez szpital w latach 2012-2014 zamówień publicznych".

Ponadto szpital wskazuje, że "informacja NIK o wynikach kontroli nie ma odniesienia do Wystąpienia Pokontrolnego w jego ostatecznej wersji uwzględniającej zmiany wprowadzone uchwałą Komisji Rozstrzygającej NIK z dnia 15 września 2015 r., co narusza domniemanie prawdziwości informacji publicznej i może rodzić odpowiedzialność deliktową organów władzy publicznej. Ponadto sama forma nie licuje z powagą państwowej instytucji kontrolnej, której działalność ma się opierać na zasadach przejrzystości intencji, rzetelności informacji i obiektywizmu".

Więcej: usk-olsztyn.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze