×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Uniwersytecki Szpital Kliniczny szuka dyrektora. Tymczasem jest nowy p.o.

Autor: oprac. JKB • Źródło: USK we Wrocławiu, Rynek Zdrowia06 kwietnia 2022 11:20

Stanowisko p.o. dyrektora Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu objął dr Jakub Berezowski, który dotychczas był dyrektorem generalnym UMW. Funkcję będzie pełnił do czasu rozstrzygnięcia konkursu na dyrektora placówki.

Uniwersytecki Szpital Kliniczny szuka dyrektora. Tymczasem jest nowy p.o.
Szpitalem zarządzać będzie p.o. dyrektor. Fot. Shutterstock
  • 31 marca skończył się okres zatrudnienia dyrektora USK dra Piotra Pobrotyna, a w ciągu dwóch miesięcy od tego czasu Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu jest zobowiązany do przeprowadzenia postępowania konkursowego
  • Od 1 kwietnia stanowisko p.o. dyrektora Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu został dr Jakub Berezowski
  • Swoje stanowisko będzie pełnił do czasu rozstrzygnięcia konkursu na dyrektora USK

Powołano p.o. dyrektora wrocławskiego USK

Jak informuje USK we Wrocławiu, 31 marca swoją kadencję na stanowisku dyrektora zakończył dr Piotr Pobrotyn. Tym samym w ciągu dwóch miesięcy od tego czasu Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu jest zobowiązany przeprowadzić postępowanie konkursowe na to stanowisko.

Rektor UMW prof. Piotr Ponikowski powołał komisję konkursową oraz zdecydował, że do czasu rozstrzygnięcia konkursu USK będzie kierował dr Jakub Berezowski, czyli dotychczasowy dyrektor generalny UMW – czytamy w informacji.

Przy okazji rektor UMW podziękował Barbarze Korzeniowskiej, która w okresie przejściowym pełniła podwójną rolę – p.o. dyrektora i dyrektora ds. lecznictwa otwartego USK.

Sylwetka tymczasowego dyrektora

Dr Jakub Berezowski jest z wykształcenia prawnikiem i specjalizuje się w prawie medycznym i prawie ochrony zdrowia.  

Był wcześniej prezesem, dyrektorem i menedżerem w Stowarzyszeniu "Promocja Przedsiębiorczości" w Opolu, które pełniło funkcję Regionalnej Instytucji Finansującej. Z kolei w 2018 roku został powołany w skład gabinetu politycznego ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego.

Pełnił również funkcję dyrektora Departamentu Kwalifikacji Medycznych i Nauki Ministerstwa Zdrowia, natomiast od czerwca 2019 roku – pełnomocnika ministra zdrowia do spraw rozwoju kadr medycznych. Był także związany z Agencją Badań Medycznych, na stanowisku zastępcy prezesa ds. finansowania badań – podano w komunikacie.

P.O. Dyrektor USK dr Jakub Berezowski.jpg
P.O. Dyrektor USK dr Jakub Berezowski.jpg

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum