Unijne dotacje, czyli każde euro trzeba zainwestować z głową

Autor: Anna Kaczmarek/Rynek Zdrowia • • 14 grudnia 2009 15:30

Do Polski trafi w sumie 1,5 mld euro z przeróżnych funduszy europejskich, które zostaną przeznaczone na ochronę zdrowia. Dzięki unijnym dotacjom powstaną m.in. nowe lądowiska dla helikopterów, zinformatyzujemy system ochrony zdrowia oraz zadbamy o dokształcanie menedżerów opieki zdrowotnej.

Euro do euro i będą miliony...

Co byłoby, gdyby do systemu nie trafiły miliony euro z programu Infrastruktura i Środowisko? Z Kapitału Ludzkiego? Innowacyjnej Gospodarki?

Pytania retoryczne. Odpowiedzi przynosi życie. System funkcjonowałby – zaryzykujmy tę tezę – znacznie gorzej niż funkcjonuje obecnie. Rzecz jednak w tym, by unijne dotacje wykorzystać optymalnie...

W ramach programu operacyjnego INFRASTRUKTURA i ŚRODOWISKO podpisano dotąd 116 umów o dofinansowanie na łączną kwotę ponad 382, 5 mln zł, w tym prawie 301,5 mln zł ze środków europejskich. Pięć umów o dofinansowanie zostało podpisanych w ramach tzw. projektów indywidualnych (realizowanych w jednostkach o znaczeniu ponadregionalnym) na kwotę ponad 279 mln zł, w tym ponad 215 mln zł pochodziło ze środków UE.

Euro w ratownictwo

Kolejne umowy zostaną pdpisane w przyszł

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum