Umowa dzierżawy szpitala w Sztumie może zostać rozwiązana

Autor: Dziennik Bałtycki/Rynek Zdrowia • • 14 listopada 2014 12:54

Rada Powiatu Sztumskiego (Pomorskie) upoważniła starostę do wszczęcia procedury rozwiązania umowy dzierżawy miejscowego szpitala ze spółką Szpitale Polskie.

 


 Umowa dzierżawy szpitala w Sztumie może zostać rozwiązana

Spółka Szpitale Polskie, która od lipca 2009 roku dzierżawi sztumską lecznicę, ma kłopoty finansowe. Personel otrzymuje pensje z opóźnieniem lub w ratach, coraz więcej wierzytelności egzekwują komornicy. Tydzień temu w szpitalu wyłączono na kilka godzin internet, co uniemożliwiło wysyłanie badań do diagnostów. Działające w szpitalu związki zawodowe zwróciły się o zwołanie nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu Sztumskiego.

Odbyła się w czwartek 13 listopada. Radni jednogłośnie przyjęli uchwałę upoważniającą zarząd powiatu do wszczęcia procedury wypowiedzenia umowy dotychczasowemu dzierżawcy. 

Wojciech Cymerys, starosta sztumski poinformował, że w środę (12 listopada) odbył w Katowicach rozmowę z prof. Pawłem Buszmanem, głównym udziałowcem i przewodniczącym Rady Nadzorczej Szpitali Polskich. Profesor zapewnił, że spółka podejmie wszelkie starania, by pozostać nadal operatorem szpitala. Budowany jest tam program uzdrowienia finansów spółki.

Szpitale Polskie mają zaległości również w opłacaniu czynszu dzierżawnego na rzecz powiatu, jednak ten ma odpowiednie zabezpieczenia bankowe.

Więcej: www.dziennikbaltycki.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum