USA: takie rachunki za leczenie wystawiają szpitale

Autor: wyborcza.pl/Rynek Zdrowia • • 13 maja 2013 08:59

Władze federalne po raz pierwszy opublikowały rachunki - jak się okazuje, ogromnie zawyżone i ustalane według własnego "widzimisię" - jakie szpitale wystawiają państwu za zabiegi dotyczące emerytów (koszty leczenia osób po 65 r.ż. pokrywane są w USA w ramach programu Medicare).

USA: takie rachunki za leczenie wystawiają szpitale

Państwo, w ramach wspomnianego programu, płaci jednakże szpitalom według ryczałtów, które samo określiło: są to zwykle kwoty kilkakrotnie niższe od żądanych przez lecznice - informuje Gazeta Wyborcza.

Jakie rachunki wystawiają szpitale? Oto kilka przykładów. Wszczepienie endoprotezy stawu biodrowego wycenione zostało przez pewną placówkę w Oklahomie na 5 tys. dolarów., podczas gdy szpital w Kalifornii zażądał za taki sam zabieg 223 tys. dolarów. Leczenie zapalenia płuc (bez komplikacji) według jednego ze szpitali w Dallas kosztuje14 tys. dolarów., ale według innego, także w Dallas - 38 tys. dolarów. Koszt leczenia infekcji dróg moczowych w szpitalu na północnych przedmieściach Miami to 21 tys. dolarów., a na południowych przedmieściach Miami - 95 tys. dolarów. 

Pełne stawki, tj. identyczne z rachunkami wystawianymi przez lecznice, płacą jedynie najbiedniejsi, tzn. 50 mln nieubezpieczonych Amerykanów.

Więcej: www.wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum