USA: system oceny jakości pracy szpitali nadal budzi kontrowersje

Autor: infolinia.com/Rynek Zdrowia • • 26 grudnia 2017 18:12

Dwadzieścia szpitali w stanie Illinois otrzymało najwyższe oceny rządu federalnego pod względem jakości. Trzynaście z kolei osiągnęło najniższe noty - informuje portal polonijny tygodnika Monitor.

USA: system oceny jakości pracy szpitali nadal budzi kontrowersje
FOT. Shutterstock; zdjęcie ilustracyjne

Oceny, opublikowane w czwartek (21 grudnia) przez Centers for Medicare & Medicaid Services, były opóźnione o kilka miesięcy ze względu na to, że Związek Amerykańskich Szpitali (American Hospital Association) skrytykował system, a rząd wprowadził w nim zmiany.

System nagradza szpitale oceną od jednej do pięciu gwiazdek, w oparciu o 57 parametrów, w tym dotyczących ponownej hospitalizacji, doświadczeń pacjenta, szybkości udzielenia pomocy i wskaźników zgonów związanych z zawałami serca, udarami i zapaleniem płuc.

Rush University Medical Center był jedynym szpitalem w Chicago, który otrzymał pięć gwiazdek. Ocena szpitala wzrosła w tym roku z czterech do pięciu gwiazdek. - To bardzo satysfakcjonujące, że zwrócono uwagę na doskonałe usługi i lepsze wyniki pacjentów, które osiągamy - powiedział doktor Larry Goodman, dyrektor generalny Rush University Medical Center.

Inne szpitale nie poradziły sobie równie dobrze w ramach zmienionego systemu. Chicagowskie lecznice: University of Illinois Hospital, Cook County's Stroger Hospital i Mount Sinai Hospital otrzymały tylko po jednej gwiazdce. Przedstawiciele University of Illinois i Mount Sinai stwierdzili, że rankingi nie odzwierciedlają jakości oferowanej przez nie opieki szpitalnej.

Więcej: infolinia.com

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum