USA: ruszył transport szczepionek, logistycznie operacja porównywana jest do D-Day

Autor: Polska Times/Rynek Zdrowia • • 14 grudnia 2020 09:02

W USA ruszyły w trasy ciężarówki rozwożące szczepionkę Pfizera na koronawirusa. To gigantyczna operacja logistyczna, porównywana przez szefa tej akcji do lądowania aliantów w Normandii w roku 1944.

USA: ruszył transport szczepionek, logistycznie operacja porównywana jest do  D-Day
Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Pierwsze szczepionki na COVID-19 dotrą do amerykańskich stanów w poniedziałek (14 grudnia), po tym, jak rząd wydał zgodę na jej użycie - podała agencja AP. Jak poinformował generał Gustave Perna, z centrum zajmującego się dystrybucją szczepionki, ciężarówki firm UPS i FedEx dostarczą ją do 150 centrów dystrybucji w USA,. Dodatkowe 425 punktów otrzyma przesyłki we wtorek, a pozostałe 66 w środę.

Początkowo przewidywano wysłanie 3 milionów dawek do całego kraju. Nie było jasne, kto otrzyma pierwsze szczepionki, choć priorytetem mają być pracownicy służby zdrowia i mieszkańcy domów opieki. Perna dodaje, że o tym zdecydują stanowe władze służby zdrowia.

W operacji logistycznej rozwiezienia szczepionek po kraju biorą udział władze federalne i stanowe, firmy prywatne i pracownicy służby zdrowia. Perna porównał wysiłki w zakresie dystrybucji szczepionek do D-Day, lądowania aliantów w Normandii w 1944 r, operacji, która zmieniła bieg II wojny światowej.

Więcej: polskatimes.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum