USA: archidiecezja rezygnuje ze współpracy z Centene Corp.
Kardynał Seán P. O'Malley- metropolita Bostonu rozwiązał spółkę joint venture, którą tworzyły archidiecezjalne szpitale katolickie i firma z Missouri, świadcząca usługi zdrowotne.

Powodem takiej decyzji był fakt, że prywatny ubezpieczyciel – Centene Corp. pokrywa koszty wykonywanych aborcji w innych szpitalach. Oznaczało to, że korzyści finansowe czerpią z tego wszyscy udziałowcy spółki, w tym i wchodzące w jej skład katolickie szpitale.
Teraz w szpitalach zarządzanych przez Caritas Christi nadal będzie można skorzystać z usług medycznych finansowanych przez Centene, ale z wykluczeniem zabiegów sprzecznych z nauką Kościoła katolickiego.
Władze kościelne dzięki temu nie będą już narażone na zarzut, że czerpią korzyści finansowe z aborcji wykonywanych w niekatolickich szpitalach, których koszty pokrywa Centene.
ZOBACZ KOMENTARZE (0)