×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

UOKiK: jest zgoda na nabycie przez Omega Pharma części mienia GlaxoSmithKline

Autor: PAP/Rynek ZdrowiaOpublikowano: 08 czerwca 2012 11:32

Prezes UOKiK wyraziła zgodę na nabycie przez spółkę Omega Pharma części mienia GlaxoSmithKline. Belgijska spółka Omega Pharma jest m.in. producentem i dystrybutorem kosmetyków i leków dostępnych bez recepty. W Polsce posiada spółkę zależną, która zajmuje się sprzedażą produktów własnych w naszym kraju.

UOKiK: jest zgoda na nabycie przez Omega Pharma części mienia GlaxoSmithKline
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
GlaxoSmithKline jest międzynarodowym koncernem farmaceutycznym działającym na rynkach produktów farmaceutycznych, szczepionek i opieki zdrowotnej. W wyniku koncentracji Omega Pharma nabędzie wybrane marki produktów farmaceutycznych GSK wraz z prawami do własności intelektualnej i wiedzą z zakresu technologii produkcji oraz częścią związanego z nimi majątku m.in. zakładami produkcyjnymi.

Po przeprowadzeniu postępowania antymonopolowego prezes Urzędu uznała, że koncentracja nie doprowadzi do istotnego ograniczenia konkurencji.

Zgodnie z przepisami transakcja podlega zgłoszeniu do urzędu antymonopolowego, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce.

Decyzje wyrażające zgodę na dokonanie koncentracji wygasają, jeżeli połączenie nie zostanie dokonane w terminie 2 lat od ich wydania. Na stronie internetowej Urzędu zamieszczane są informacje na temat wszystkich prowadzonych przez Urząd postępowań antymonopolowych w sprawach koncentracji.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum