Tylko siedem szpitali ma ubezpieczenie od zdarzeń medycznych

Autor: trojmiasto.wyborcza.pl/Rynek Zdrowia • • 17 września 2015 10:07

W Polsce działa ok. 700 publicznych szpitali i 1000 niepublicznych. Płacą obowiązkowe ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej (OC). Ubezpieczenia na wypadek zdarzeń medycznych wykupiło tylko siedem lecznic.

Tylko siedem szpitali ma ubezpieczenie od zdarzeń medycznych
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Tylko siedem szpitali w całej Polsce wykupiło ubezpieczenia na wypadek zdarzeń medycznych. 

Wojskowy Instytut Medyczny w Warszawie, Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 7 Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 2 Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie, Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej, Kliniczny Szpital Wojewódzki nr 2 im. św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie, Dolnośląskie Centrum Transplantacji Komórkowych z Krajowym Bankiem Dawców Szpiku we Wrocławiu i Szpital Specjalistyczny w Dąbrowie Górniczej ubezpieczyły się od zdarzeń medycznych - wylicza Gazeta Wyborcza.

Ministerstwo Zdrowia chciało, by polisy od zdarzeń medycznych były obowiązkowe. Ale termin wprowadzenia takiego obowiązku zostaje już trzeci raz przesunięty.

Szpitale będą musiały się ubezpieczać od błędów medycznych obligatoryjnie od 1 stycznia 2017 roku. Dyrektorzy większości szpitali twierdzą, że nie mają pieniędzy na drogie ubezpieczenie, a poza tym - jak wynika ze statystyk - ryzyko wypłaty odszkodowania nie uzasadnia jego zawarcia.

Więcej: www.trojmiasto.wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze