Tylko jedna firma zainteresowana jest prywatyzacją wienieckiego uzdrowiska

Autor: Nowości/Rynek Zdrowia • • 24 kwietnia 2009 16:04

Firma STP Investment z Bochni jest zainteresowana zakupem Uzdrowiska Wieniec.

O prywatyzacji uzdrowiska w Wieńcu Zdroju zaczęto mówić na początku 2007 roku. W końcu marca br. Ministerstwo Skarbu Państwa opublikowało na swoich stronach internetowych zaproszenie do negocjacji w sprawie nabycia blisko 22 tys. udziałów Uzdrowiska Wieniec, czyli 93 proc. akcji. Odpowiedziała tylko jedna firma - STP Investment S.A. z Bochni. Negocjacje mają zakończyć się 14 maja.

W latach 2003-2006 Wieniec przeszedł za ponad 10 mln zł program restrukturyzacji. Zmodernizowano obiekty i zbudowano parkingi. Dzięki nowoczesnym maszynom produkcja wody Wieniecka Zdrój wzrosła kilkakrotnie. Powstała pijalnia wód. Bogactwem uzdrowiska są pokłady borowiny, siarki i wody mineralnej. Uzdrowisko ma kontrakty z Narodowym Funduszem Zdrowia na lecznictwo sanatoryjne, szpitalne, rehabilitację i usługi pielęgnacyjno-opiekuńcze. Zatrudnia ponad 90 osób. Od 2004 roku uzdrowisko osiąga zyski. W końcu 2007 roku było to pół miliona zł.

Firma STP Investment z Bochni jest udziałowcem firmy Stalprodukt, produkującej m.in. blachy elektrotechniczne, kształtowniki i bariery drogowe. Jest zainteresowana zakupem kilku polskich uzdrowisk.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum