Tychy: pracownicy szpitala bez pensji

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 05 lutego 2012 11:00

Nikt z zatrudnionych w Samodzielnym Publicznym Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym Nr 1 im. Prof. Józefa Gasińskiego w Tychach nie otrzymał jeszcze części wynagrodzeń należnych za grudzień i styczeń.

Jak informuje Gazeta Wyborcza, od listopada 2011 r. szpital ma zajęte konta przez komorników. Z tego powodu, w grudniu pracownicy dostali pensje z opóźnieniem i w dodatku tylko w części. W styczniu nie dostali już ani grosza, bo komornicy zabrali całą transzę jaką szpital miał otrzymać z NFZ za leczenie.

W placówce zabrakło też pieniędzy na sprzęt jednorazowego użytku i leki. Sytuacja została uratowana dzięki 4 mln zł ekspresowej pożyczki z budżetu województwa. Wystarczyło na zapłacenie części rachunków za posiłki dla chorych, wywóz odpadów, sprzątanie szpitala, czy leki. Ani złotówka z pożyczki nie została jednak przeznaczona na pensje.

Tymczasem ze szpitala odchodzą kolejni lekarze. Z tego powodu już na początku stycznia wstrzymano działalność oddziału chirurgii ogólnej i naczyniowej. Kontrakt nie został więc wypracowany, a to oznacza, że transza z NFZ będzie mniejsza od spodziewanej. W dodatku komornicy nadal blokują konta.

Więcej: http://katowice.gazeta.pl
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum