Tychy: duże zainteresowanie szpitalem za 6 mln zł

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 13 stycznia 2014 13:59

Po wycenie szpitala w Tychach, która opiewa jednie na 6 mln zł, w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego nie przestają dzwonić telefony. Formalnie na sprzedaż wystawiona ma być spółka Megrez, która od blisko dwóch lat prowadzi dawny Szpital Wojewódzki w Tychach.

Tychy: duże zainteresowanie szpitalem za 6 mln zł

Zainteresowanie potencjalnych nabywców placówką, która ma kilkaset łóżek, kontrakt o wartości około 55 mln zł, przynosi zyski, a którą wyceniono na 6 mln zł, jest ogromne. Na sprzedaż nie wystawiono wprawdzie budynku, ale sama spółka, wyposażenie oddziałów, aparatura, kontrakt oraz doświadczony zespół lekarzy i pielęgniarek przedstawiają na pewno większą wartość - informuje Gazeta Wyborcza.

Urząd marszałkowski podkreśla, że ta kwota "jest daleka od jego oczekiwań". Eksperci twierdzą jednak, że skoro wycenę wykonano na zlecenie UMWS, to marszałkowi pozostaje przyjąć ją do wiadomości.

Do urzędu marszałkowskiego dzwonią kupcy z całej Polski, ale najbardziej zainteresowani są lokalni przedsiębiorcy. Kupując szpital w Tychach,  kupiliby przede wszystkim kontrakt z NFZ, jakiego dotychczas nie miała żadna prywatna lecznica w regionie. To nie lada gratka, zwłaszcza dla tych, którzy budują nowe szpitale albo stracili umowy z Funduszem. Zainteresowany kupnem jest ponoć katowicki szpital EuroMedic, któremu płatnik wypowiedział we wrześniu umowę, a także Geo Grupa, która buduje nowy szpital na 230 łóżek.

Więcej: www.gazeta.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum