×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Twój Ruch krytycznie o ministrze zdrowia

Autor: PAP/Rynek Zdrowia03 stycznia 2014 16:47

Politycy Twojego Ruchu zaapelowali w piątek, 3 stycznia, do premiera Donalda Tuska, by odwołał ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza. Poseł Ruchu Łukasz Krupa uzasadniał, że od dwóch lat Arłukowicz "nie zrobił z polską służbą zdrowia nic".

Twój Ruch krytycznie o ministrze zdrowia
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Zdaniem Krupy "nieudolne działania ministra, brak reakcji na patologie, brak pomysłu na zwiększenie dostępności, skrócenie kolejek, przekłada się bezpośrednio na polskich obywateli".

- Dlatego w imieniu Twojego Ruchu, ale przede wszystkim w interesie polskich pacjentów, apelujemy i wzywamy premiera Donalda Tuska do natychmiastowego odwołania ministra Arłukowicza z funkcji ministra zdrowia - powiedział polityk na konferencji prasowej w Sejmie.

Zdaniem posła kolejne miesiące trwania Arłukowicza na obecnym stanowisku "będą zmarnowane, ze stratą dla polskiego pacjenta".

Według Krupy także b. szefowa NFZ, odwołana niedawno z tej funkcji Agnieszka Pachciarz, potwierdzała ostatnio w mediach "to, co Twój Ruch i cała opozycja mówi od wielu miesięcy": - Czyli mówimy o nieudolności obecnego ministra, braku wizji, wprowadzania reform.

Premier Donald Tusk pod koniec grudnia powiedział, że z początkiem wiosny będzie oczekiwał od niego "precyzyjnego i przekonującego" harmonogramu działań.

- Chcę, aby minister zdrowia w Polsce wiedział, jak doprowadzić - krok po kroku, nie mówię tutaj o rewolucji - do zmniejszania kolejek, bo szczególnie w niektórych przypadkach to woła o pomstę do nieba i nie można stać z opuszczonymi rękoma, trzeba umieć sobie z tym poradzić - mówił premier.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze