Tuchów: dyplom od ministra dla szpitala - za tworzenie miejsc pracy

Autor: PWX/Rynek Zdrowia • • 24 lipca 2014 21:51

Zwiększenie zatrudnienia o dwie trzecie, zatrudnianie niepełnosprawnych, ludzi młodych i osób w wieku 50+. Te czynniki spowodowały, że minister pracy i polityki społecznej przyznał Centrum Zdrowia Tuchów dyplom za szczególny wkład w tworzenie nowych miejsc pracy.

- Dotychczas nagradzano firmy za ich innowacyjność, wyniki finansowe, tempo rozwoju. My chcemy pokazać ludzką twarz prowadzenia biznesu – pokazać, że zapewnienie dobrych warunków pracownikom nie stoi w sprzeczności z rozwojem i dobrymi wynikami firmy - mówił Władysław Kosiniak-Kamysz, minister pracy i polityki społecznej.

Jak podaje Marek Kołdras, rzecznik prasowy Centrum, minister docenił głównie aktywność w zakresie wzrostu zatrudnienia. Kiedy w 2008 roku tuchowska spółka medyczna rozpoczynała działalność i przejmowała pracowników zlikwidowanego ZOZ-u, na umowę o pracę zatrudnionych było 121 osób. Prócz zachowania ciągłości pracy i warunków otrzymali oni także dwuletnią gwarancję zatrudnienia. Dalszy rozwój spółki pokazał, że bezpodstawne były obawy, dotyczące masowych zwolnień po tym okresie

Tuchowskie Centrum Zdrowia nadal tworzy nowe miejsca pracy i obecnie zatrudnia już na umowę o pracę 200 osób. Oznacza to, że wraz z pracownikami współpracującymi z placówką, dla szpitala i kilkudziesięciu poradni CZT pracuje blisko 500 osób. Czyni to tuchowską spółkę jednym z największych pracodawców w regionie. Co ważne, firma daje szansę niepełnosprawnym. Wśród zatrudnionych jest 18 takich osób.

- Oprócz zwiększania liczby miejsc pracy, dbamy też o młodych. Corocznie organizujemy płatne praktyki absolwenckie, podczas takich praktyk młodzi ludzie mogą nabyć doświadczenie zawodowe. Niemal wszyscy praktykanci  znaleźli zatrudnienie w CZT. Uczestniczymy również w zewnętrznych programach stażowych, których adresatami są młodzi ludzie: „Absolwent na rynku pracy” czy też „Edukacja kluczem do kariery - Mój pierwszy staż” - mówi prezes Centrum Tomasz Olszówka.

37 osób zatrudnionych w spółce to pracownicy poniżej  30. roku życia, a dodatkowo dla 31 spośród nich zatrudnienie w CZT było pierwszą pracą w życiu zawodowym. 59 pracowników to osoby w wieku 50+ . Kilkanaście osób z tej grupy zatrudniono w ciągu ostatnich 18 miesięcy. Zdecydowana większość pracowników pracuje na podstawie umów zawartych na czas nieokreślony.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum